AĞAOĞLU MY TOWN - ÜMRANİYE

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
ANASAYFA | MY TOWN | COMMON RULES FOR LIFE | ORTAK YAŞAM KURALLARI

ORTAK YAŞAM KURALLARI

There are no translations available.

Değerli Site Sakinlerimiz,

Sitemiz İstanbul ili, Ümraniye ilçesi, Ihlamurkuyu Mahallesi, Gümüşsuyu Caddesi, No: 8 PK 34771 adresinde toplam 508 daire 14 bloktan oluşmaktadır. Çocuk parkı, piknik alanı, spor sahası, oyun alanları, kapalı otopark ve sosyal tesis (Kapalı ve Açık Havuz, Sauna, Fitness Salonu) bünyesinde barındırmaktadır.

Sizin de site kurallarına itina gösterip bize yardımcı olacağınızı ümit eder, önemli bazı hususları bilgilerinize sunarız.

1. Tüm kat malikleri ve kiracıları “Ağaoğlu My Town Toplu Yapı Yönetim Planına” hükümlerine uymakla sorumludur.

2. Blok ortak kullanım alanı olan koridor, girişler ve sahanlıklara görüntüyü bozacak ve hareketi engelleyecek şekilde dolap, çocuk arabası, bisiklet, saksı vb. eşyalar koymak yasaktır.

3. Blok depo ortak alanları, çatı ve yangın merdiven boşluğuna hiçbir malzeme koymayınız. Belirtilen alanlarda bulunan malzemelerin çöp olarak değerlendirileceği ve görevliler tarafından toplanılıp atılacaktır.

4. Kapalı otopark dışında hiçbir yere araç bırakılamaz ve park edilemez. Üç kez 20 dakikadan fazla veya bir kez 3 saatten fazla park yasağı ihlal edilmesi durumunda 15 gün süreyle site açık alanına girişi yasaktır.

5. Kapı önlerine kısa bir süre de olsa ayakkabı, terlik, şemsiye, vb. gibi eşyaları bırakmak yasaktır.

6. Kurutmak veya havalandırmak amaçlı binanın cephelerine, çatısına, camlarına, dıştan görülebilecek yerlerine ve bahçeye çamaşır asılması ile eşyalar konulması yasaktır.

7. Çöpleri poşet içinde kapalı olarak her katta bulunan acil çıkış kapısı arkasındaki çöp kovalarına atmalıdırlar. Çöp toplama saatleri Sabah 09.30 / Akşam 15.30 ’dur.

8. Daire içinde ve koridorlarda gürültü kirliliği yapmamaya özen gösteriniz. Kapıların sert açılıp kapanması, temizlik yaparken eşyaların çekilmesi, özellikle de gece geç saatlerde komşuları rahatsız edecek gürültüler yapmamaya dikkat ediniz.

9. Pencerelerden bahçeye halı ve çeşitli kirli örtü silkelemeyiniz. Sigara izmariti ve çöp atmayınız. Kapalı alanlarda (otopark, asansör, merdivenler, kafe ve restoran) sigara içilmesi yasaktır.

10. Eşya taşırken duvarların ve asansörlerin çizilmemesine özen gösteriniz.

11. Lütfen aracınızı park için ayrılmış çizgiler arasına sığacak biçimde düzgün park ediniz.

12. Balkon ve pencere önlerine düşebilecek biçimde saksı vb. malzemeleri can ve mal güvenliği açısından koymayınız.

13. Site bahçesi ve çevresinde olumsuz ve emniyetsiz gördüğünüz her durumu güvenliğe bildiriniz.

14. Lütfen çocuklarınızı geç saatlere (23.00) kadar dışarıda oyun parklarında yalnız bırakmayınız. Çocuklarınızı geç saatlerde gürültü, taşkınlık ve site sakinlerini rahatsız edecek davranışlarda bulunmamaları konusunda sürekli olarak uyarınız.

15. Dairelerinizde rahatsız edici duman ve koku çıkaran uygulamalar yapmayınız.

16. Daire içinde yapacağınız;

Küçük onarım, tamirat ve Ev temizliği; Hafta içi 09:00-18:00, Cumartesi 10.00-17.00, arasında serbesttir. Gürültüye neden olacak onarım ve tamiratlar yapmak yasaktır.

Büyük çaplı gürültülü tadilatlar; Hafta içi 10.00-16.00 saatleri arasında yapılacak olup hafta sonları, dini ve milli bayram günlerinde hiçbir şekilde tadilat çalışma yapılması yasaktır.

17. Dairede tadilat yaptırılmadan önce site yönetimine konu ile ilgili yazılı bilgi verilecektir. Çıkan inşaat atıklarını poşetler/torbalar içerisine koyulduktan sonra çevrede uzun süre beklemeden site dışarısına çıkarınız. Bu konudaki sorumluluğun kendinizde olduğunu unutmayınız.

18. Bina dış cephenin görüntü ve estetiğini bozacak değişik ilave, tesis, onarım ve boya yapılması kesinlikle yasaktır.

19. Güvenliğiniz için yeni aldığınız veya sattığınız araçlarınızın plaka numaralarını en kısa zamanda yönetime mutlaka bildiriniz.

20. Evcil hayvan beslenmesi ancak komşuluk hukuku ve hüsnüniyet kaidelerine aykırı olmamak kaydı ile bahçede, site dahilinde ve çatı terasında bu hayvanları başı boş bulundurmamak, bağlamamak, ortak mahallere ve yerlere zarar vermesini engellemek ve çevre kirliliğine engel olunması şartı ile mümkündür. Bu konudaki ana şart hayvanların gerek blok yapılarda, gerek ana taşınmazlarda ve gerekse Ağaoğlu My Town’daki diğer bağımsız bölüm maliklerini rahatsız etmemektir. Aksi taktir de bu gibi hayvanları bulunduramazlar. Restoran, Spor salonu ve Kafeterya bölümlerine evcil hayvan sokulması yasaktır.

21. Sitede görevlendirilen kişilere, görevleri dışında ve mesai saatleri içerisinde özel işler vermeyiniz. Site görevlileri ve güvenlik elemanları ile yaşadığınız problemleri yönetime bildiriniz.